Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Diagnostyka USG

Diagnostyka USG w Unimedica

USG (ultrasonografia) należy do najpopularniejszych obrazowych badań diagnostycznych, pomocnych w wykrywaniu wielu nieprawidłowości, wad i schorzeń narządów wewnętrznych. Diagnostyka USG może być przeprowadzana także w celach profilaktycznych (aby wykluczyć niektóre choroby narządów wewnętrznych) oraz dla oceny postępów wdrożonego leczenia.

Dlaczego diagnostyka USG należy do najczęściej zlecanych przez specjalistów badań diagnostycznych? Ultrasonografia jest szybka, całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna, a przy tym pozwala z dużą dokładnością zaobserwować budowę i stan wielu narządów wewnętrznych jamy brzusznej czy klatki piersiowej. Podczas badania USG lekarz (a także pacjent) może zobaczyć na monitorze obraz narządów wewnętrznych i ewentualne zaistniałe w nich nieprawidłowości. Diagnostyka USG pozwala wykryć wiele chorób i schorzeń – począwszy od niektórych zaburzeń pracy czy nieprawidłowości budowy narządów, aż po poważniejsze schorzenia takie jak np. nowotwory.

Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej

Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej pozwala dokładnie obejrzeć budowę i pracę narządów układu pokarmowego, rozrodczego, naczyniowego czy krwionośnego (w tym np. USG serca) i innych. Badanie USG warto wykonywać także profilaktycznie – np. raz na dwa lata lub z większą częstotliwością (jeśli tak zadecyduje lekarz lub jeśli znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na choroby narządów wewnętrznych, choroby nowotworowe itp.)

Diagnostyka USG – dlaczego warto wykonać ją w Unimedica?

Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej w Unimedica wykonywana jest przez znanych i cenionych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem – kliknij i poznaj naszych lekarzy! W naszej placówce nie tylko gwarantujemy komfortowe badanie USG bez kolejek, ale przede wszystkim oferujemy dostęp do specjalistów wielu dziedzin, u których możesz „od ręki” skonsultować wyniki badania.

Badanie trwa zaledwie kilka minut i jest całkowicie bezbolesne. Jego wynik (obraz z ultrasonografu) może zostać zapisany na płycie CD, aby obejrzeć go mógł lekarz-specjalista podczas dalszych konsultacji. Diagnostykę USG wykonujemy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Już teraz zarezerwuj termin i umów się na diagnostykę USG w Krakowie! Jak to zrobić? Po prostu skontaktuj się z nami jednym z poniższych sposobów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00,
  • mailowo: recepcja@unicardia.pl,
  • na Facebooku (napisz wiadomość prywatną na Messengerze!),
  • lub poprzez wygodny system umawiania wizyt online (przycisk u góry strony).

Masz pytania dotyczące diagnostyki USG? Chętnie na wszystkie odpowiemy.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!