Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Interna

Internista – lekarz chorób wewnętrznych w Unimedica

Interna (z łac. internus, wewnętrzny) to potoczna nazwa obszernego działu medycyny, zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Właściwa nazwa dla tej gałęzi medycyny to “choroby wewnętrzne” lub “medycyna wewnętrzna” – jednak zarówno pacjenci, jak i lekarze posługują się na co dzień krótszym terminem “interna”.

Interna jest traktowana jako jedna z najstarszych dziedzin medycyny, gdyż traktuje ona człowieka holistycznie (całościowo) – stąd także określenie medycyna ogólna. W praktyce lekarz internista jest często lekarzem pierwszego kontaktu, do którego udajemy się zawsze wtedy, gdy nie wiemy co nam dolega i jaka jest pierwotna przyczyna naszych dolegliwości. Zdarza się bowiem, że wiele chorób daje objawy nieswoiste (niecharakterystyczne), a prawdziwa przyczyna chorobowa ukrywa się pod maską pozornie błahych lub nieprzystających do siebie objawów.

Lekarz internista przeprowadza więc szczegółowy wywiad i zleca konieczne badania diagnostyczne, często również zalecając konsultację u innych specjalistów poszczególnych dziedzin. W Unimedica nie tylko łatwo i szybko umówisz się do internisty prywatnie, ale również wykonasz na miejscu komplet badań diagnostycznych. A jeśli okaże się, że lekarz internista będzie wymagał dodatkowych konsultacji – wszystkich potrzebnych specjalistów znajdziesz w naszym centrum medycznym!

Czym zajmuje się lekarz internista?

Internista zajmuje się medycyną chorób wewnętrznych – ich diagnozowaniem i leczeniem, a także profilaktyką i kontrolą ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Lekarz internista daje także skierowania na badania oraz na konsultacje do innych specjalistów, wypisuje recepty, udziela zaleceń co do dalszego leczenia i planuje jego kolejne etapy. Internistę charakteryzuje więc szeroka wiedza medyczna. I choć często bywa on lekarzem pierwszego kontaktu czy lekarzem prowadzącym leczenie – nie należy mylić go z lekarzem medycyny rodzinnej (jest to osobna specjalizacja).

Internista posiada całościową wiedzę na temat narządów ludzkiego organizmu, która pozwala mu dokonać oceny ich sprawnego funkcjonowania. Wiedza ta może zahaczać o różne bardziej szczegółowe dziedziny medycyny oraz może wymagać konsultacji z innymi specjalistami, takimi jak choćby kardiolog, reumatolog, ginekolog, alergolog, endokrynolog – i wielu innych.

Internista – Kraków: prywatnie i bez kolejek

Potrzebny Ci dobry, sprawdzony i zaufany internista? Kraków i specjalistyczne centrum medyczne Unimedica to przyjazne miejsce, z usług którego korzystają w każdym miesiącu setki pacjentów. Naszą zaletą jest elastyczne dopasowanie się do Twoich potrzeb – oferujemy Ci dostęp do internisty, a także przeszło stu innych specjalistów – dzięki czemu wykonasz u nas kompleksową diagnostykę swoich problemów zdrowotnych, a także podejmiesz całościowe leczenie – bez konieczności umawiania się gdziekolwiek indziej, oczekiwania w długich kolejkach czy dopełniania żmudnych formalności.

Internista prywatnie w Unimedica to gwarancja najwyższej jakości opieki i usług medycznych – świadczonych według najaktualniejszych światowych standardów. Nasi specjaliści stale poszerzają swoją wiedzę medyczną, dzięki czemu ich wieloletnie doświadczenie owocuje dużą liczbą zadowolonych pacjentów (każdego roku leczymy ich kilkadziesiąt tysięcy!).

Wierzymy, że prócz wiedzy i doświadczenia szczególną rolę w procesie leczenia odgrywa zaufanie i dobra komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by podczas wizyt stwarzać naszym pacjentom intymną i życzliwą atmosferę, która sprzyja minimalizacji stresu związanego z leczeniem.

Internista – Kraków. Jak umówić wizytę w Unimedica?

Rejestracja na wizytę u internisty (Kraków, ulica Kluczborska) jest niezwykle prosta i zajmie Ci zaledwie chwilkę. Możesz skontaktować się z nami przez telefon lub internet, najwygodniejszym dla siebie sposobem:

  • zadzwoń pod numer: +12 626 08 08 lub +12 300 48 00,
  • napisz maila na adres: recepcja@unicardia.pl
  • napisz do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku,
  • skorzystaj z wygodnego systemu umawiania wizyt online (przycisk u góry strony).

Podczas rejestracji każdym z podanych sposobów dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych. Masz pytania? Chętnie na wszystkie odpowiemy! Skontaktuj się z nami!

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!