Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Dermatologia

Dermatologia w Unimedica: zdrowa i zadbana skóra

Skóra stanowi naturalną barierę naszego organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na to, że jest ona narażona na działanie wielu czynników, może być także podatna na choroby czy stany zapalne. Do najpopularniejszych problemów skórnych, z którymi boryka się wiele osób, nalezą choćby wypryski, tzw. pokrzywka, znamiona, przebarwienia czy zaczerwienienia. W przypadku ich pojawienia się warto jak najwcześniej skorzystać z pomocy specjalisty. Jeśli więc szukasz zaufanego dermatologa, w Unimedica oferujemy Ci usługi świadczone przez cenionych profesjonalistów.

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatolog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry oraz problemów skórnych, a także zmian w obrębie błon śluzowych i tzw. przydatków skóry, czyli włosów i paznokci. Konsultacja u dermatologa może okazać się niezbędna także w przypadku chorób ogólnoustrojowych, które objawiają się m.in. problemami skórnymi (np. zmiany alergiczne na skórze itp.). Zakres kompetencji lekarza dermatologa jest bardzo szeroki – gdyż sama dermatologia stanowi obszerną dziedzinę wiedzy. Ze względu na to w dermatologii wyróżnia się klika podspecjalizacji, do których należą m.in.:

 • kosmetologia i medycyna estetyczna (zajmująca się np. profilaktyką starzenia czy regeneracją i poprawą wyglądu skóry),
 • dermatologia dziecięca,
 • dermatochirurgia (obejmująca leczenie problemów skórnych metodami chirurgicznymi lub laserowymi),
 • i inne.

Wśród chorób dermatologicznych, które najczęściej leczy specjalista-dermatolog, wymienić można m.in.:

 • kontaktowe i atopowe zapalenie skóry,
 • łupież,
 • łuszczycę,
 • trądzik,
 • grzybicę skóry i paznokci,
 • stany zapalne skóry i błon śluzowych,
 • oraz wiele innych.

Dermatolog zajmuje się nie tylko chorobami skóry, ale także profilaktyką jej chorób oraz szeroko pojętymi problemami skórnymi, takimi jak np. nadmierna suchość, szorstkość, rogowacenie czy nadwrażliwość i skłonność do podrażnień. Warto więc skorzystać z porady specjalisty także w tych przypadkach – lekarz pomoże dobrać Ci np. w doborze odpowiedniego rodzaju pielęgnacji czy zabiegów skórnych.

Kiedy warto odwiedzić dermatologa?

Istnieje wiele objawów skórnych, które mogą wskazywać na konieczność wizyty u dermatologa. Do specjalisty warto wybrać się jak najszybciej, gdy tylko odkryjemy na naszej skórze nowopowstałe zmiany, takie jak:

 • przebarwienia, zaczerwienienia i znamiona,
 • wysypki, wypryski, zmiany o charakterze trądzikowym,
 • rumienie skórne,
 • łuszczące się fragmenty skórne,
 • zmiany, którym towarzyszy świąd i pieczenie,
 • nadmierną reaktywność skóry (wrażliwość, skłonność do podrażnień, znaczne przesuszenie itp.).

Dermatolog obejrzy wówczas zmiany i określi ich pochodzenie, zlecając w razie potrzeby niezbędne badania diagnostyczne.

Dermatolog dziecięcy w Unimedica

Skóra dziecka jest o wiele cieńsza i bardziej wrażliwa niż u osoby dorosłej – a z tej przyczyny także znacznie bardziej narażona na podrażnienia i problemy skórne. To dlatego u małych dzieci bardzo często występują np. alergie skórne, atopowe zapalenie skóry czy nadwrażliwość. Skóra dziecka wymaga także specjalnej pielęgnacji – łagodniejszej i delikatniejszej niż u osoby dorosłej. Wszystkie problemy skórne u dzieci warto skonsultować u specjalisty, jakim jest dermatolog dziecięcy. W Unimedica zdajemy sobie sprawę, że dziecko to bardzo wymagający pacjent – dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wizyty u dermatologa z dzieckiem przebiegały w miłej atmosferze oraz były bezstresowe – zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców.

Dermatolog – Kraków: jak umówić wizytę w Unimedica?

Jak umówić się na wizytę i gdzie przyjmuje dermatolog? Kraków, ulica Kluczborska 17 (II i III piętro) – to adres, pod którym nas znajdziesz. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00. Możesz także wysłać maila na adres naszej recepcji: recepcja@unicardia.pl lub skorzystać z wygodnego systemu umawiania wizyt online (przycisk u góry strony). Odwiedź nasz profil na Facebooku i napisz do nas wiadomość prywatną.

Dermatolog prywatnie: szybko i bez kolejek

Dlaczego dermatolog w Unimedica to najlepszy wybór? W naszej placówce oferujemy dostęp do znanych i cenionych specjalistów, którzy świadczą usługi medyczne na najwyższym poziomie. W swojej pracy łączymy wiedzę i wieloletnie doświadczenie z empatią i indywidualnym podejściem do pacjenta. Naszym atutem są także szybkie i bezproblemowe zapisy na wizyty, podczas których nie mnożymy zbędnych formalności. Terminy wizyt ustalane są indywidualnie, aby były najlepiej dopasowane do potrzeb naszych pacjentów.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!