Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Reumatologia

Reumatolog – specjalista chorób kości i stawów w Unimedica

Zdrowe stawy są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu oraz swobodnego poruszania się. O tym, jak wielkim utrudnieniem w życiu codziennym mogą być choroby i dysfunkcje stawów, tkanki łączne i kości, z pewnością przekonała się każda osoba cierpiąca na bóle reumatyczne. Specjalistą dbającym o zdrowie tych narządów ruchu oraz leczącym schorzenia z nimi związane jest reumatolog. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się zwłaszcza przypadkami stanów zapalnych i zwyrodnieniowych w obrębie stawów, tkanki łącznej i kości.

Ponieważ choroby stawów mogą wiązać się z dotkliwym bólem, trudnościami w codziennym poruszaniu i wykonywaniu codziennych czynności – zdecydowanie nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Reumatolog prywatnie to pewne i niezawodne rozwiązanie dla osób, którym zależy na jak najszybszym terminie konsultacji, uniknięciu kolejek (jakie z pewnością czekają nas w przychodniach NFZ) oraz pewności co do najwyższego poziomu usług medycznych.

W Unimedica oferujemy Ci dostęp do znanych i cenionych specjalistów z zakresu reumatologii (Kraków, ul. Kluczborska – to adres, pod którym znajduje się nasza placówka). Świadczymy usługi medyczne wg najwyższych światowych standardów – dzięki czemu możesz czuć się pewnie i bezpiecznie podczas każdej wizyty.

Czym zajmuje się reumatolog?

Reumatolog zajmuje się wykrywaniem, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stawów, tkanek łącznych i kości. W praktyce w zakres chorób, które leczy reumatolog, zaliczyć można m.in.:

 • zmiany zwyrodnieniowe i stany zapalne w obrębie stawów (np. reumatoidalne lub łuszczycowe zapalenie stawów),
 • martwice kości,
 • osteoporoza,
 • toczeń rumieniowaty układowy,
 • twardzina układowa,
 • zapalenie skórno-mięśniowe,
 • i inne.

Większość z tych chorób w miarę swojego rozwoju znacznie obniża komfort życia pacjenta – dlatego szczególnie ważna jest zarówno odpowiednia profilaktyka chorób stawów, jak i odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia w przypadku zaistnienia objawów. O wszystkim tym z pewnością dokładnie poinformuje Cię reumatolog podczas wywiadu lekarskiego.

Kiedy należy udać się do reumatologa?

Do wizyty u reumatologa powinny skłonić Cię zwłaszcza objawy ze strony układu ruchu, takie jak:

 • silny ból w okolicach stawów, mięśni, ścięgien lub kości (zwłaszcza niewynikający z chwilowego przeciążenia; przewlekły, długotrwały lub nawracający),
 • obrzęk, wysypka lub zaczerwienienie skóry w okolicy stawów,
 • gorączka towarzysząca bólom stawów,
 • sztywność stawów,
 • osłabienie zdolności manualnych (np. trudność w utrzymaniu przedmiotów w palcach czy wiązaniu sznurowadeł),
 • problemy ze schylaniem się i/lub podnoszeniem przedmiotów itp.

Jeśli zaobserwujesz te objawy u siebie nie czekaj i jak najszybciej umów się na wizytę u reumatologa – prywatnie i bez kolejek. W Unimedica terminy wizyt są zawsze krótkie i dostosowane do Twoich potrzeb oraz możliwości.

Reumatolog dziecięcy: w trosce o zdrowie najmłodszych

Problemy z chorobami stawów dotyczą nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się wizyta u reumatologa dziecięcego. W Unimedica zdajemy sobie sprawę, że dzieci to szczególnie wymagający pacjenci – dlatego nasi doświadczeni specjaliści z zakresu reumatologii dziecięcej wykazują się szczególną otwartością i empatią, dbając o to, by każda wizyta przebiegała bezstresowo – zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna.

Reumatologia – Kraków: zarezerwuj wizytę w Unimedica!

Potrzebna Ci konsultacja z zakresu reumatologii w Krakowie! Nie czekaj i jak najszybciej zarezerwuj termin wizyty w Unimedica! Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo, a także w wiadomości prywatnej na Facebooku lub za pośrednictwem wygodnego formularza zapisu na naszej stronie.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!