Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Onkologia

Onkologia – najlepsi specjaliści leczenia nowotworów w Unimedica

Badania statystyczne pokazują, że w ciągu ostatnich trzydziestu lat ilość zachorowań na choroby nowotworowe wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do dekad poprzednich. Obecnie choroby nowotworowe należą do najczęstszych przyczyn zgonów zarówno w Polsce, jak i Europie czy USA. Pozytywną informacją jest jednak fakt, że wraz ze wzrostem zachorowań następuje także znaczny rozwój dziedziny medycyny zajmującej się leczeniem nowotworów, czyli onkologii. Obecnie w obrębie tej dziedziny wyróżnić można specjalności takie jak onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, radioterapia czy chemioterapia nowotworów.

Dziedziny te wskazują zarazem na najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody leczenia nowotworów, takie jak operacyjne ich usuwanie, naświetlanie (radioterapia) czy leczenie farmakologiczne (chemioterapia). Do innych metod leczenia nowotworów wykorzystywanych w onkologii należy choćby immunoterapia czy hormonoterapia. Istnieje także wiele nowoczesnych metod będących obecnie w fazie testów – do których być może należy przyszłość nowoczesnej onkologii.

Czym zajmuje się onkolog?

Lekarz onkolog to specjalista zajmujący się kompleksową diagnozą i leczeniem chorób nowotworowych, a także ich profilaktyką wykrywaniem stanów przednowotworowych czy ewentualnych powikłań po leczeniu chorób nowotworowych. Należy przy tym pamiętać, iż onkologia nie ogranicza się tylko i wyłącznie do leczenia raka (nowotworów złośliwych). Znaczna część wszystkich przypadków, jakimi zajmuje się lekarz onkolog, to nowotwory łagodne różnego pochodzenia.

Do najczęstszych chorób nowotworowych leczonych u onkologa należą m.in.:

  • nowotwory płuc,
  • nowotwory piersi,
  • rak jelita grubego,
  • rak prostaty,
  • rak żołądka,
  • rak nerki,
  • rak szyjki macicy/ tronu macicy,
  • rak jajnika,
  • i wiele innych.

Czy można uniknąć zachowania na raka? Dobry onkolog z pewnością zwróci uwagę na profilaktykę i poinformuje Cię o czynnikach ryzyka, a także zasadach zdrowego życia, które pomogą Ci zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Wiele może tu zależeć od czynników genetycznych i uwarunkowań rodzinnych (występowanie chorób nowotworowych u najbliższych członków rodziny, np. rodziców czy dziadków). Onkolog z pewnością podpowie Ci również, że wpływ na zachorowanie mają również zdrowe nawyki, takie jak prawidłowa dieta i zachowanie odpowiedniej masy ciała, codzienna dawka ruchu oraz rezygnacja z używek – zwłaszcza alkoholu i papierosów. Ogromne znaczenie mają również badania profilaktyczne – im jesteśmy starsi, tym częściej należy je wykonywać (optymalnie raz do roku). Dlatego konsultacja u onkologa może być niezbędna nie tylko dla osób, które podejrzewają u siebie nowotwór lub już zachorowały, ale także dla osób zdrowych – zwłaszcza będących w grupie ryzyka – które chcą dowiedzieć się, jak najlepiej chronić się przed chorobą.

Onkolog prywatnie i bez kolejek – najwyższa jakość usług medycznych

W Unimedica oferujemy Ci możliwość konsultacji u znanych i cenionych specjalistów z zakresu onkologii – prywatnie, bez kolejek, bez długiego oczekiwania na termin wizyty oraz bez zbędnych formalności. Dbamy o to, aby nasi specjaliści realizowali usługi medyczne na najwyższym światowym poziomie. Wiemy o tym, że jakość sług wynika z połączenia rozległej wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy z empatią, otwartością i życzliwym podejściem o pacjenta. Dlatego każda wizyta w Unimedica to gwarancja indywidualnego podejścia, przyjaznej i intymnej atmosfery, a także rzetelnej odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie nurtują naszych pacjentów.

Onkolog dziecięcy – leczymy także najmłodszych

W Unimedica konsultuje także onkolog dziecięcy – lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób nowotworowych u dzieci – od tych najmłodszych (noworodków), aż do 18. roku życia. Nasi mali pacjenci zasługują na szczególną troskę – dlatego w Unimedica dbamy o komfortową, przyjazną atmosferę podczas każdej wizyty – tak, aby proces leczenia u onkologa dziecięcego był jak najmniej stresujący, zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Konsultacja u onkologa prywatnie pozwoli bez zbędnej zwłoki rozwiać wszystkie obawy rodziców i pomoże zadecydować o dalszym przebiegu leczenia.

Onkologia – Kraków: umów się na konsultację w Unimedica

Podejrzewasz u siebie chorobę nowotworową? Zaobserwowałeś u siebie guza lub inne zmiany w ciele, które budzą Twój niepokój? A może chcesz jak najlepiej zadbać o profilaktykę chorób nowotworowych i dowiedzieć się, co robić, by zminimalizować ryzyko zachorowania? Umów się na konsultację u onkologa! Kraków i specjalistyczne centrum medyczne Unimedica to miejsce, w którym umówisz się “od ręki”, bez zbędnych formalności. Zadzwoń do nas, napisz maila lub skorzystaj z wygodnego formularza zapisu online, dostępnego na naszej stronie Możesz także napisać do nas prywatną wiadomość na Facebooku!

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!