Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Chirurgia Plastyczna

Chirurgia plastyczna – nowy wymiar piękna

Każdy z nas ma w swoim wyglądzie takie elementy, które chętnie by zmienił lub poprawił. Defekty wizualne mogą być wrodzone lub nabyte (jak np. blizny po wypadku). Jednak w dzisiejszych czasach nie jesteśmy skazani na życie z kompleksami lub mankamentami, które obniżają nasze poczucie komfortu i pewność siebie. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Czym zajmuje się chirurg plastyczny?

Chirurgia plastyczna to dział chirurgii, który zajmuje się – mówiąc najogólniej: poprawianiem urody, czyli korygowaniem defektów ciała. Mogą one być rzeczywiste lub odczuwalne subiektywnie – niezależnie jednak od tego, jak postrzegają je osoby postronne, ważne jest przede wszystkim Twoje dobre samopoczucie, komfort oraz akceptacja własnego wyglądu. Jeśli defekty (i związane z nimi kompleksy) powodują u Ciebie dyskomfort, ograniczoną pewność siebie i złe samopoczucie psychiczne, oznacza to, że warto udać się na konsultację do chirurga plastycznego. Kraków i specjalistyczne centrum medyczne Unimedica to idealne miejsce, gdzie możesz umówić się „od ręki” – bez stresu i czekania w kolejkach.

Warto wiedzieć, iż wbrew swojej nazwie, nie wszystkie zabiegi przeprowadzane w ramach chirurgii plastycznej muszą odbywać się metodami inwazyjnymi, przy użyciu skalpela. Obecnie istnieje wiele innych metod, które pozwalają na korektę urody bez poddawania się operacji i długiej rekonwalescencji. Do najpopularniejszych należy choćby laseroterapia czy liposukcja ultradźwiękowa.

Chirurgia plastyczna: najpopularniejsze zabiegi

O jakich defektach mowa? Chirurg plastyczny zajmuje się szeroko pojętym minimalizowaniem wad naszego wyglądu. Do najpopularniejszych zabiegów dziedzinie chirurgii plastycznej zaliczyć można:

 • pomniejszanie (redukcja), powiększanie czy poprawę kształtu piersi,
 • lifting piersi,
 • lifting twarzy i różnego rodzaju zabiegi odmładzające czy redukujące zmarszczki w obrębie twarzy,
 • chirurgiczną korektę opadających powiek, (również plastykę powiek dolnych)
 • plastykę uszu (zmniejszenie uszu, zmiana kształtu małżowin usznych itp.),
 • liposukcję,
 • plastykę brzucha,
 • plastykę ramion,
 • usuwanie blizn i przebarwień,
 • zabiegi rekonstrukcyjne (np. rekonstrukcje pourazowe czy onkologiczne),
 • zabiegi mające na celu leczenie powikłań pooperacyjnych.

Podane zabiegi wskazują na to, iż chirurgia plastyczna zajmuje się nie tylko kwestiami czysto estetycznymi – niekiedy korekta wyglądu może wynikać ze wskazań medycznych, a jej głównym celem są nie tyle pobudki czysto estetyczne, co poprawa komfortu pacjenta i umożliwienie mu normalnego funkcjonowania.

Chirurgia plastyczna – Kraków. Dlaczego Unimedica?

Potrzebny Ci chirurg plastyczny? Kraków i centrum Unimedica to miejsce, w którym możesz poczuć, że jesteś w naprawdę dobrych rękach. Nasze centrum wyróżnia się przede wszystkim wysoko wyspecjalizowaną kadrą oraz profesjonalnym podejściem do każdego pacjenta. Prócz wiedzy i doświadczenia dbamy także o najwyższy komfort pacjenta, poczucie intymności oraz bezpieczeństwa podczas wizyt i konsultacji.

Jak wygląda wizyta u chirurga plastycznego? Podczas konsultacji lekarz zapyta Cię o Twoje oczekiwania i wymarzone efekty, a także ustali z Tobą najlepsze dla Ciebie metody pozbywania się danego defektu fizycznego – w oparciu o Twój aktualny stan zdrowia, wyniki badań oraz z uwzględnieniem ewentualnych przeciwwskazań do danych zabiegów.

Jak umówić się na wizytę u chirurga plastycznego w Unimedica? To bardzo proste! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00. Możesz także wysłać maila na adres naszej recepcji: recepcja@unicardia.pl lub skorzystać z wygodnego systemu umawiania wizyt online (przycisk u góry strony). Odwiedź nasz profil na Facebooku i napisz do nas wiadomość prywatną.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!