Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Torakochirurgia

Torakochirurgia – chirurgia klatki piersiowej w Unimedica

Torakochirurgia to nieco enigmatycznie brzmiąca nazwa, która oznacza po prostu chirurgię klatki piersiowej. Ten dział chirurgii zajmuje się więc operacyjnym (chirurgicznym) leczeniem różnego rodzaju chorób, urazów, a także wad wrodzonych i nabytych w obrębie klatki piersiowej człowieka (za wyjątkiem wad i chorób dotyczących stricte serca – którymi z kolei zajmuje się kardiochirurgia).

Czym zajmuje się torakochirurgia? Kraków i Unimedica

Torakochirurgia to bardzo szeroka gałąź medycyny. W praktyce kompetencji torakochirurga zalicza się diagnozowanie i leczenie wszelkich schorzeń i uszkodzeń w obrębie klatki piersiowej (w tym także urazów powstałych np. w wyniku wypadków komunikacyjnych itp.). W obrębie zainteresowań torakochirurgii znajduje się więc także chirurgiczne leczenie chorób płuc i układu oddechowego, a także chorób nowotworowych (guzów itp.) zlokalizowanych w klatce piersiowej. Dlatego też specjaliści z zakresu torakochirurgii współpracują bardzo często z lekarzami innych specjaliści – między innymi pulmonologami czy onkologami. Wśród schorzeń, jakie mogą być leczone przez torakochirurga, wyszczególnić można m.in.:

  • choroby opłucnej (np. odma),
  • guzy i nowotwory płuc, śródpiersia itp.,
  • transplantacje płuc,
  • choroby tchawicy, oskrzeli i przepony (wymagające interwencji chirurgicznej),
  • i wiele innych.

Obecnie w torakochirurgii wykorzystuje się wiele nowoczesnych metod leczenia operacyjnego – w tym także zabiegi operacyjne z wykorzystaniem mikronarzędzi, wprowadzanych w obręb klatki piersiowej przez niewielkie otwory i odbywające się pod okiem kamer – bez konieczności pełnego otwierania klatki piersiowej. Zabiegi takie są mniej inwazyjne, a także wiążą się z mniejszą ilością ewentualnych powikłań w stosunku do tradycyjnych operacji chirurgicznych.

Torakochirurgia – Kraków: prywatnie i bez kolejek

Jeśli szukasz konsultacji z zakresu torakochirurgii, Kraków i Unimedica jest przyjaznym miejscem, w którym możesz umówić się bez kolejek i długiego oczekiwania na terminy. Oferujemy dostęp do znanych i cenionych specjalistów, świadczących usługi medyczne na najwyższym poziomie, według światowych standardów i procedur. Nie zwlekaj – umów się na wizytę jeszcze dziś i zadbaj o swoje zdrowie z Unimedica!

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!