Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Seksuologia

Seksuologia w Unimedica – wsparcie przy problemach w życiu intymnym

Zadowolenie z życia seksualnego jest niezwykle ważnym aspektem, który ma znaczny wpływ na nasze zdrowie, poczucie zadowolenia z życia i relacji z partnerem, a także dla na naszą własną pewność siebie. Problemy w życiu seksualnym mogą prowadzić nie tylko do przewlekłego stresu czy frustracji, ale nawet depresji i innych poważnych problemów zdrowotnych czy psychologicznych, a także problemów w związku.

I choć seksualność może budzić poczucie wstydu czy skrępowania – należy zadbać o zdrowie seksualne z taką samą troską, z jaką dbasz o inne sprawności i funkcje swojego organizmu. Jeśli więc obserwujesz u siebie (lub swojego partnera) pojawiające się problemy w sferze seksualnej, nie bagatelizuj ich i nie odwlekaj wizyty u seksuologa. Pamiętaj, że lekarz nie będzie Cię oceniał, ale szukał fizycznego (zdrowotnego) lub psychologicznego podłoża Twojego problemu. Jeśli okaże się, że przyczyną problemu ma określone podłoże somatyczne, lekarz może także skierować Cię do innego specjalisty,

Seksuolog prywatnie w Unimedica to szybka i dyskretna pomoc w problemach z życiem seksualnym. W naszym centrum medycznym oferujemy Ci dostęp do znanych i cenionych specjalistów z zakresu seksuologii, którzy pomogą Ci znaleźć przyczynę problemów czy zaburzeń seksualnych, a także – w razie potrzeby – zaproponują odpowiednie leczenie. W Unimedica umówisz się na wizytę u seksuologa bez kolejek i bez konieczności oczekiwania na długi termin.

Czym zajmuje się seksuolog i kiedy warto skorzystać z jego porady?

Seksuolog jest specjalistą posiadającym obszerną wiedzę w dziedzinie seksuologii – jest to obszerna, interdyscyplinarna gałąź wiedzy, która łączy w sobie wiedzę z wielu innych dziedzin, takich jak np. medycyna, biologia, fizjologia, psychologia, socjologia, etyka itp. W praktyce seksuologiem może zostać zarówno lekarz (np. ginekolog, psychiatra), jak i osoba nieposiadająca wykształcenia stricte medycznego (np. psycholog). Jednak seksuologia także dzieli się na różne poddziedziny. Jedną z nich jest np. seksuologia kliniczna, która bada aspekty ludzkiej seksualności w ujęciu medycznym.

Kiedy warto udać się do seksuologa? Specjalista ten udziela fachowej pomocy przy diagnozowaniu i leczeniu różnego rodzaju problemów i zaburzeń życia seksualnego. Jeśli seksuolog sam nie jest lekarzem, wówczas odsyła pacjenta na konsultację do odpowiedniego specjalisty.

Pomoc seksuologa może być niezbędna np. w przypadku:

 • zaburzeń erekcji i /lub impotencji u mężczyzn,
 • problemów z przedwczesnym wytryskiem,
 • problemów z libido (np. brak ochoty na seks lub nadmierny popęd),
 • problemów z płodnością i poczęciem,
 • problemu uzależnień od seksu (seksoholizm) lub czynności seksualnych,
 • bolesnych stosunków i/lub niemożności odbycia stosunku,
 • trudności z uzyskaniem satysfakcji seksualnej (osiągnięciem orgazmu) itp.

Do wizyty u seksuologa skłonić powinny zwłaszcza problemy utrzymujące się przez dłuższy czas (np. kilka tygodni) – zwłaszcza w sytuacji, gdy dany problem wcześniej nie występował. Nie należy odwlekać wizyty w sytuacji, gdy dany problem znacznie utrudnia lub uniemożliwia podejmowanie kontaktów seksualnych oraz w widoczny sposób wpływa na obniżenie komfortu naszego życia, poczucia zadowolenia z siebie i z relacji.

Seksuolog prywatnie – bez kolejek i w intymnej atmosferze

W Unimedica zdajemy sobie sprawę, że wizyta u seksuologa może wiązać się z obawami lub poczuciem krępowania. Dlatego szczególnym priorytetem jest dla nas zapewnienie intymnej atmosfery podczas każdej wizyty. Seksuolog prywatnie to przede wszystkim troska o komfort pacjenta i otwartość na jego potrzeby. Podczas wizyty możesz więc śmiało zadawać pytania, które pozwolą Ci rozwikłać wszelkie nurtujące Cię kwestie – nasi specjaliści chętnie i wyczerpująco udzielą odpowiedzi na te zagadnienia.

Seksuolog – Kraków: umów się na wizytę w Unimedica!

Potrzebny Ci seksuolog? Kraków i Unimedica to przyjazne miejsce, w którym możesz umówić się “od ręki. Jak zarezerwować termin wizyty? Skontaktuj się z nami najwygodniejszym dla Ciebie sposobem:

 • telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00,
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej: recepcja@unicardia.pl,
 • poprzez nasz profil na Facebooku (w wiadomości prywatnej),
 • lub poprzez wygodny system umawiania wizyt online (przycisk u góry strony).
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!