Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Dietetyka

Dietetyka w Unimedica – zmień swoją dietę na zdrowszą

Dietetyka na ogół kojarzy się głównie ze sporządzaniem jadłospisów dla osób, które chciałby zrzucić zbędne kilogramy. Jednak diety odchudzające to niejedyna kwestia, jaką zajmują się specjaliści tej dziedziny. Dietetyka to obszerna gałąź wiedzy poświęcona prawidłowemu, zdrowemu i zbilansowanemu odżywianiu człowieka. Istnieją różne specjalizacje w obszarze dietetyki, a eksperci ds. prawidłowego odżywiania pomagają zarówno osobom zdrowym, jak i chorym (cierpiącym na określone schorzenia czy problemy zdrowotne).

Dobrze dobrana dieta to nie tylko kwestia prawidłowej masy ciała i zachowania szczupłej sylwetki. To także niezwykle ważny – wręcz fundamentalny – element naszego dobrego samopoczucia, sprawności i profilaktyki wielu chorób. Prawidłowa dieta może nie tylko znacznie wspomóc efekty leczenia wielu schorzeń (nie tylko tych ze strony układu pokarmowego), ale również uchronić Cię przed pojawianiem się kolejnych.

Niezdrowe, słabo zbilansowane posiłki w krótkim czasie odbijają się na ogólnym stanie zdrowia, a źle dobrana dieta (np. bogata w cukry, tłuszcze czy substancje pochodzące z wysoko przetworzonego jedzenia) może zwiększać ryzyko otyłości i wielu chorób w przyszłości. Ponadto, istnieje wiele schorzeń, które wymagają dobrania i przestrzegania specjalistycznej diety. To tylko niektóre z powodów, dla których warto skorzystać z porady dietetyka. Kraków i Unimedica to przyjazne miejsce, w którym umówisz się bez kolejek czy długiego oczekiwania na termin wizyty.

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk to wykwalifikowany specjalista zajmujący się poradnictwem w zakresie zdrowego, prawidłowo zbilansowanego odżywiania osób zdrowych, jak i ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi. Dlatego z porady dietetyka może skorzystać każdy – również osoby, które chcą zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe lub po prostu sprawdzić, czy są one prawidłowe. Co oznacza zbilansowane żywienie?

Najogólniej mówiąc jest to dieta, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz energii (kalorii) w odpowiednich ilościach. Zapotrzebowanie kaloryczne oraz zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze różni się u różnych ludzi i jest związane z wieloma czynnikami, takimi jak: wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej, stan zdrowia, waga ciała (BMI), choroby towarzyszące itp. Dlatego też zbilansowana dieta w praktyce dla każdego oznaczać może coś innego. Jej dobieraniem do twoich indywidualnych potrzeb zajmuje się właśnie dietetyk.

Dietetyk kliniczny – kiedy należy skorzystać z jego pomocy?

Do dietetyka klinicznego skierować Cię może lekarz innej specjalności – zwłaszcza wtedy, gdy leczeniu Twoich problemów zdrowotnych powinna towarzyszyć specjalna dieta.

Co może być wskazaniem do wizyty u dietetyka klinicznego? Szczególnie warto skorzystać z fachowej wiedzy z zakresu dietetyki w przypadku problemów takich jak:

  • nieprawidłowa masa ciała (otyłość, nadwaga, niedowaga),
  • cukrzyca,
  • alergie pokarmowe,
  • choroby układu pokarmowego,
  • choroby układu krążenia,
  • zaburzenia odżywiania itp.

Wizyta u dietetyka bywa zalecana także osobom czynnie uprawiającym sporty lub wykonującym intensywną pracę fizyczną.

Dobry dietetyk? Kraków i Unimedica!

Potrzebujesz porady dobrego dietetyka? Kraków i Unimedica to miejsce, w którym poczujesz, że jesteś w dobrych rękach. Oferujemy opiekę znanych i cenionych specjalistów w zakresu dietetyki, którym zaufały już setki naszych pacjentów! Naszym priorytetem jest stałe aktualizowanie wiedzy medycznej i świadczenie usług według najnowszych standardów opieki. Wiedzę łączymy zawsze z indywidualnym i empatycznym podejściem do każdego pacjenta – dzięki czemu podczas wizyty możesz poczuć się pewnie i komfortowo.

Dbamy o to, by umawianie się na wizyty u dietetyka w Unimedica było szybkie i bezproblemowe. Wszelkie formalności ograniczamy do niezbędnego minimum i oferujemy szybkie terminy, elastycznie dopasowane do Twojego planu dnia. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo, za pośrednictwem Facebooka lub poprzez wygodny formularz umawiania wizyt online.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!