Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Neuroortopedia

Neuroortoperia w Unimedica – leczenie chorób nerwowo-mięśniowych

Neuroortopedia ma w swojej nazwie dwie inne nazwy specjalności medycznych: neurologię (dziedzinę medycyny odpowiedzialną za leczenie schorzeń układu nerwowego) oraz ortopedię (czyli dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń narządów ruchu). Neuroortopeda to specjalista, który posiada rozległą wiedzę w dziedzinach takich jak neurlogia, ortopedia, a także neurochirurgia. Konsultacje u neuroortopedy mogą polegać na diagnozie chorób o podłożu neurologicznym, takich jak uszkodzenia nerwów (neuropatie) czy mięśni (miopatie). Podczas wizyt możliwa jest także terapia manualna – czyli specjalny rodzaj fizjoterapii, umożliwiający ćwiczenia i poprawę sprawności pacjenta z problemami nerwowo-mięśniowymi.

Czym zajmuje się neuroortopeda?

Neuroortopedia zajmuje się problemami zdrowotnymi łączącymi obie te dziedziny wiedzy, a więc zwłaszcza chorobami nerwowo-mięśniowymi. Choroby te mogą wynikać z urazów nerwów lub mięśni, a także być  konsekwencjami zaburzeń w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Pomoc neuroortopedy może więc okazać się niezbędna np. w proesie leczenia urazów i rehabilitacji po wypadkach, ale także przy chorobach takich jak np. dziecięce porażenie mózgowe czy przepuklina mózgowo-rdzeniowa. Istnieje wiele chorób i zaburzeń dotykających jednocześnie układ nerwowy i mięśniowy.

W pewnym uogólnieniu możemy powiedzieć, że pomoc specjalisty-neuroortopedy niezbędna jest wówczas, gdy w naszym ciele zaburzona zostanie “komunikacja” pomiędzy naszym mózgiem (układem nerwowym) a mięśniami. Większość chorób nerwowo-mięśniowych może wiązać się z zaburzeniami czucia i/lub zaburzeniem sprawności i ruchomości poszczególnych kończyn i całego ciała. Dlatego tak ważne jest postawienie odpowiedniej diagnozy, podjęcie leczenia i rehabilitacji.

Neuroortoperia – Kraków: umów się na konsultację

Potrzebujesz konsultacji u doświadczonego neuroortopedy? Kraków i specjalistyczne centrum medyczne Unimedica to miejsce, któremu możesz zaufać! Umów się na konsultację tak, jak Ci wygodnie:

  • telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00,
  • mailowo: recepcja@unicardia.pl,
  • za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku,
  • lub poprzez wygodny system umawiania wizyt online (przycisk u góry strony).
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!