Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Chirurgia Endokrynologiczna

Chirurgia Endokrynologiczna w Unimedica

Chirurgia endokrynologiczna to dział medycyny (podspecjalność chirurgii), która zajmuje się leczeniem za pomocą metod chirurgicznych (operacyjnych) gruczołów dokrewnych (czyli gruczołów wydzielania wewnętrznego, produkujących hormony). Do tego rodzaju gruczołów należą: tarczyca, przytarczyce, nadnercza oraz wewnątrzwydzielnicza część trzustki. Konsultacja u chirurga endokrynologa jest więc niezbędna w procesie leczenie chorób i schorzeń tych narządów – specjalista zdiagnozuje problem i kwalifikuje pacjenta do ewentualnej operacji, a także zleca niezbędne badania i analizuje ich wyniki.

Chirurg endokrynolog w Unimedica: dlaczego warto?

W Unimedica oferujemy dostęp do znanych i cenionych specjalistów z zakresie chirurgii endokrynologicznej i wielu innych specjalności – co pozwala na kompleksowe leczenie; bez długotrwałego oczekiwania na termin wizyty, dodatkowego stresu i stania w kolejkach.

W Unimedica zatrudniamy przeszło setkę specjalistów, których priorytetem jest stałe poszerzanie i aktualizowanie wiedzy medycznej – według jej najnowszych doniesień. nasi lekarze łączą wiedzę i samorozwój z wieloletnim doświadczeniem, a także indywidualnym i pełnym empatii podejściem do każdego pacjenta. Zapewniamy intymną atmosferę podczas wizyt, a także chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wątpliwości naszych pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby pacjent podczas leczenia w Unimedica poczuł, że jest w najlepszych rękach!

Czym zajmuje się chirurg endokrynolog?

Lekarz endokrynolog to specjalista zajmujący się operacyjny leczeniem wielu schorzeń narządów wydzielniczych. Do najpopularniejszych z nich należą m.in.:

  • wole tarczycy (wole guzowate),
  • nowotwory tarczycy, trzustki i innych narządów dokrewnych,
  • mnoga gruczolakowatość wewnątrzwydzielnicza typu 1 i typu 2,
  • guzy neuroendokrynne przewodu pokarmowego,
  • guz gastrynowy,
  • glukagonoma,
  • guz chromochłonny (pheochromocytoma),
  • wyspiak (insulinoma),
  • zespół Vernera-Morrisona (VIPoma),
  • i inne.

Chirurg endokrynolog w oparciu o wywiad lekarski i wyniki badań diagnozuje stan zaawansowania choroby i podejmuje decyzje o konieczności ewentualnego leczenia operacyjnego. Interwencja chirurgiczna polega najczęściej na usunięciu fragmentów narządu zmienionych chorobowo (np. guza), a pozostawieniu fragmentów zdrowych.

Warto pamiętać, że istnieje wiele dostępnych metod leczenia – dlatego nie w każdym przypadku chorób narządów dokrewnych konieczna będzie operacja. Aby jednak leczenie mogło być jak najmniej inwazyjne, warto jak najszybciej zgłosić się do chirurga endokrynologa. Odkładanie wizyty i leczenia w czasie zazwyczaj działa na niekorzyść pacjenta, gdyż w tym czasie choroba rozwija się i może np. atakować coraz większy obszar danego narządu, powodując kolejne problemy zdrowotne. Jeśli więc podejrzewasz u siebie problemy z trzustką lub tarczycą (albo takie podejrzenie wysunął inny lekarz, np. rodzinny) – nie czekaj z wizytą u specjalisty.

Chirurg endokrynolog – Kraków. Umów się na wizytę bez kolejek!

Zdrowie układu wydzielniczego człowieka jest niezwykle ważne dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu – narządy takie jak tarczyca czy trzustka produkują bowiem hormony regulujące funkcjonowanie naszego ciała. W przypadku chorób i zaburzeń pracy tych narządów możemy borykać się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, a także poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego ważny jest także zdrowy tryb życia oraz profilaktyka.

Potrzebujesz wizyty u chirurga endokrynologa? Kraków, ulica Kluczborska 17 (II i III piętro)– to adres, pod którym znajdziesz centrum medyczne Unimedica. Umówienie wizyty u naszego specjalisty zajmie Ci dosłownie chwilę – możesz to zrobić jednym z kilku szybkich i wygodnych sposobów, np. telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00. Jeśli preferujesz kontakt mailowy, wyślij wiadomość adres naszej recepcji: recepcja@unicardia.pl lub skorzystaj z wygodnego systemu umawiania wizyt online (odnośnik u góry strony). Możliwe jest także umówienie wizyty poprzez nasz profil na Facebooku – po prostu napisz do nas wiadomość prywatną.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!