Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Chirurgia Dziecięca

Chirurgia dziecięca w Unimedica

Chirurgia dziecięca to dział chirurgii zajmujący się operacyjnym leczeniem różnego rodzaju chorób i schorzeń u dzieci – od niemowląt, poprzez wiek dziecięcy, aż do 18. roku życia. Chirurg dziecięcy może konsultować, diagnozować i leczyć zarówno wady wrodzone u dzieci, jak i wady oraz schorzenia nabyte w wieku dziecięcym (nastoletnim). Chirurgia dziecięca została wyróżniona jako osobna podspecjalność chirurgii (ogólnej) i różni się od chirurgii osób dorosłych  – głównie ze względu na istotne różnice pomiędzy dziećmi a osobami dorosłymi, a także na specyfikę wad wrodzonych czy chorób wieku dziecięcego – które nie dotyczą osób dorosłych lub powinny być leczone właśnie w wieku dziecięcym.

W centrum medycznym Unimedica oferujemy dostęp do znanych i cenionych specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej. Dbamy o przyjazną i bezstresową atmosferę podczas wizyt, a także o indywidualne i pełne empatii podejście do każdego małego pacjenta.

Czym zajmuje się chirurg dziecięcy?

Chirurg dziecięcy to lekarz specjalista, którego udział może być konieczny w procesie leczenia bardzo wielu schorzeń różnych układów ciała – zawsze wtedy, gdy zalecaną metodą postępowania jest leczenie chirurgiczne (operacyjne). Do częstych schorzeń, które mogą być leczone chirurgicznie u dzieci należą m.in.:

 • przepuklina (pachwinowa, pępkowa),
 • stulejka, spodziectwo,
 • ostre zapalenie wyrostka robaczkowego,
 • zmiany skórne i oparzenia,
 • niektóre wady wrodzone narządów wewnętrznych,
 • niektóre wady wrodzone narządów ruchu; wady postawy,
 • niektóre choroby nowotworowe itp.

To oczywiście niejedyne problemy i schorzenia, jakimi zajmuje się chirurg dziecięcy. Jego pomoc bywa niezbędna także w procesie leczenie ran, przy usuwaniu szwów oraz podczas  kontroli pooperacyjnych po przeprowadzonych zabiegach.

Kiedy należy odwiedzić chirurga dziecięcego?

Często zdarza się, że konsultacja u chirurga dziecięcego zalecana jest przez lekarza rodzinnego, pediatrę czy lekarza innej specjalności, u którego leczone jest dziecko (np. ortopedy, kardiologa, onkologa itp.). Wizyta u chirurga dziecięcego konieczna jest w przypadku wszelkich schorzeń leczonych operacyjnie u dzieci – ponieważ zazwyczaj to właśnie chirurg dziecięcy podejmuje decyzję o kwalifikacji do zabiegu operacyjnego, zleca niezbędne badania itp. Opieka chirurga dziecięcego konieczna jest także po operacji – ponieważ zajmuje się on leczeniem ran, usuwaniem szwów czy kontrolami pooperacyjnymi

Chirurg dziecięcy prywatnie – bez kolejek i długich terminów

Pamiętaj, że diagnostyka wielu z powyższych schorzeń nie powinna być odwlekana w czasie – im szybciej podjęta zostanie interwencja medyczna, tym większe szanse na mniej inwazyjne, krótsze i bardziej skuteczne leczenie. Chirurg dziecięcy prywatnie to najlepsze rozwiązanie, gdy nie możesz czekać z wizytą. W Unimedica możesz umówić się na wizytę z dzieckiem w dogodnym dla Ciebie terminie.

Chirurg dziecięcy – Kraków. Bezstresowa wizyta z dzieckiem w Unimedica

Potrzebujesz konsultacji chirurga dziecięcego? Kraków, ulica Kluczborska 17 (II i III piętro) – to adres, pod którym znajduje się nasze centrum medyczne. Zanim odwiedzisz nas ze swoją pociechą, zapisz się na wizytę wygodną dla Ciebie drogą kontaktu.

Możesz skontaktować się z nami wybranym przez siebie sposobem:

 • pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00.
 • mailowo, na adres naszej recepcji: recepcja@unicardia.pl,
 • poprzez dostępny na naszej stronie system szybkiego umawiania wizyt online,
 • poprzez nasz profil na Facebooku (napisz do nas wiadomość prywatną).

Jeśli masz pytania dotyczące terminów wizyt, pracy naszych specjalistów czy zakresu usług – również możesz zadać nam je za pośrednictwem wyżej wymienionych form kontaktu. Chętnie na wszystkie odpowiemy!

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!