Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Andrologia

Andrologia – czym zajmuje się ta dziedzina medycyny?

Andrologia to dziedzina medycyny zajmująca się “męskimi sprawami” – czyli diagnozowaniem problemów, chorób, dolegliwości i zaburzeń w obrębie męskiego układu rozrodczego. Andrologia bywa więc określana odpowiednikiem ginekologii u mężczyzn. W obrębie zainteresowania andrologii znajdują się kwestie związane z fizjologią męskich narządów płciowych, a także diagnozowanie ich wad rozwojowych czy zaburzeń funkcjonowania. Z pomocy androloga korzystać mogą mężczyźni w różnym wieku – niektóre problemy wymagają podjęcia interwencji już w wieku dziecięcym, inne dotyczą mężczyzn dojrzałych, a nawet w wieku starczym. Dowiedz się, z jakimi objawami warto zasięgnąć pomocy lekarza androloga.

Czym zajmuje się lekarz androlog?

Lekarz androlog – jak już zostało powiedziane – wykrywa, diagnozuje i leczy schorzenia męskich narządów płciowych. Do najczęstszych z nich zaliczyć można m.in.:

  • problemy z potencją (impotencję),
  • problemy z płodnością (niepłodność),
  • dysfunkcje seksualne (np. przedwczesny wtrysk, niskie libido itp.),
  • zaburzenia hormonalne,
  • nowotwory męskich narządów płciowych (np. prostaty, jąder),
  • objawy andropauzy (męskiego okresu przekwitania).

To oczywiście niejedyne problemy, przy których warto umówić się na konsultację u lekarza androloga. Do specjalisty warto udać się, gdy podejrzewasz u siebie któreś z powyższych schorzeń – a także przy dolegliwościach bólowych ze strony narządów płciowych. Co istotne, wiele męskich schorzeń narządów płciowych w początkowym stadium przebiega bezobjawowo – dlatego istotne są wizyty profilaktyczne, celem ich wczesnego wykrycia. Od czasu do czasu warto więc odwiedzić lekarza androloga również wtedy, gdy nic Ci nie dolega.

Androlog może zalecić różnego rodzaju badania diagnostyczne (zależnie od podejrzewanej przyczyny schorzenia), m.in. badania ogólne z krwi, badania moczu, badania poziomu hormonów, markery nowotworowe, itp. Lekarz androlog wykonuje także badanie fizykalne męskich narządów płciowych czy badanie per rectum.

Prywatny androlog – bez kolejek i długich terminów

Jeśli potrzebny Ci androlog, Kraków i centrum medyczne Unimedica to idealne miejsce, w którym możesz umówić się bez kolejek i długiego oczekiwania na termin wizyty. W Unimedica oferujemy konsultacje ze znanymi i cenionymi specjalistami z zakresu andrologii. Atutem naszych specjalistów jest nie tylko rozległa i stale aktualizowana wiedza, ale także wieloletnie doświadczenie oraz empatyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dbamy o intymną atmosferę podczas wizyt, a także staramy się wyczerpująco odpowiadać na każde pytanie, aby rozwiać obawy i wątpliwości pacjenta.

Androlog – Kraków: jak umówić wizytę w Unimedica?

Pamiętaj, że diagnostyka wielu schorzeń męskiego układu płciowego nie powinna być odwlekana w czasie. Jeśli podejrzewasz u siebie problem zdrowotny, jak najszybciej umów się u specjalisty. Prywatny androlog w Unimedica to gwarancja szybkiego terminu wizyty, dopasowanego do Twojego grafiku i preferencji czasowych. Samo umówienie wizyty zajmie Ci zaledwie kilka minut!

Możesz skontaktować się z nami wybranym przez siebie sposobem:

  • pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00.
  • mailowo, na adres naszej recepcji: recepcja@unicardia.pl,
  • poprzez dostępny na naszej stronie system szybkiego umawiania wizyt online,
  • poprzez nasz profil na Facebooku (napisz do nas wiadomość prywatną).
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!