Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Diabetologia

Diabetolog w Unimedica – cukrzyca pod kontrolą

Cukrzyca uznawana jest za jedną z powszechnie występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku – w naszym kraju choruje na nią ok. 7% Polaków. Cukrzyca jest przy tym chorobą przewlekłą i nieuleczalną – jedynym rozwiązaniem dla osób na nią cierpiących jest zaakceptowanie swojej choroby, zmiana diety i stylu życia oraz stałe przebywanie pod opieką specjalisty – diabetologa.

Diabetolog bywa niekiedy określany jako „lekarz od cukrzycy”. W istocie diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem tej choroby. Osoby chorujące na cukrzycę powinny przebywać pod stałą kontrolą diabetologa i regularnie uczęszczać na wizyty, badać się, a także stale przyjmować zlecone przez lekarza leki (np. insulinę). Nie możliwe jest leczenie cukrzycy na własną rękę czy domowymi sposobami – aby choroba jak najmniej dawała się we znaki, a jej objawy nie miały groźnych następstw dla naszego życia czy zdrowia, osoby z cukrzycą powinny ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.

W Polsce specjalistów z dziedziny diabetologii nadal brakuje – a przynajmniej ich liczba jest ograniczona w stosunku do ilości osób leczących się na cukrzycę. Dlatego diabetolog jest specjalistą, do którego z reguły musimy czekać w kolejkach. Lecząc się na NFZ, terminy oczekiwania na wizytę u diabetologa mogą być naprawdę długie. Rozwiązaniem jest diabetolog prywatnie – w Unimedica oferujemy Ci możliwość wizyty u znanych i cenionych specjalistów bez kolejek i bez długich terminów oczekiwania. W naszym centrum medycznym przyjmuje także diabetolog dziecięcy, który pomoże w zdiagnozowaniu i leczeniu cukrzycy u najmłodszych pacjentów.

”Lekarz od cukrzycy”, czyli czym zajmuje się diabetologia?

Diabetolog bywa popularnie określany jako „lekarz od cukrzycy” – gdyż jego praca skupia się właśnie na diagnozowaniu, profilaktyce i leczeniu tej jednej choroby. Cukrzyca to choroba cywilizacyjna – stale przybywa osób z tym rozpoznaniem w populacji. Chorobę tę podzielić można na cukrzycę typu I (charakteryzującą się niedoborem insuliny) oraz typu II (z mniejszym niedoborem, ale często z tzw. insulinoopornością lub z problemem wytwarzania insuliny przez trzustkę. Występują także specyficzne rodzaje cukrzycy, takie jak np. cukrzyca ciążowa, stany przedcukrzycowe itp. Wszystkie te rodzaje wymagają kontroli i systematycznego leczenia u specjalisty z zakresu diabetologii.

Diabetolog dziecięcy – opieka nad najmłodszymi pacjentami

Na cukrzycę chorują nie tylko osoby dorosłe czy starsze, ale coraz częściej także dzieci. W Unimedica wiemy, że najmłodsi pacjenci wymagają szczególnego podejścia – pełnego troski, życzliwości i empatii. Dlatego wśród naszych specjalistów znajduje się także diabetolog dziecięcy – doświadczony lekarz zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem cukrzycy u najmłodszych (dzieci i młodzieży do 18. roku życia).

Diabetolog prywatnie w Unimedica to komfortowe rozwiązanie, które pozwoli Ci na uzyskanie szybkiej diagnozy i natychmiastowe wdrożenie niezbędnego leczenia u dziecka z podejrzeniem cukrzycy. Diabetolog dziecięcy krok po kroku wyjaśni, na czym polega leczenie i życie z cukrzycą, jak mierzyć dziecku poziom cukru we krwi oraz jak zadbać o prawidłową dietę w chorobie.

Diabetolog prywatnie i bez kolejek – dlaczego warto wybrać Unimedica?

Potrzebny diabetolog? Kraków i Unimedica to przyjazne miejsce, w którym umówisz się na wizytę szybko i bez kolejek. W naszym centrum medycznym zatrudniamy znanych i cenionych specjalistów  zakresu diabetologii, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz regularnie poszerzają są wiedzę medyczną. Naszym priorytetem jest obsługa pacjentów według najwyższych światowych standardów oraz z pełną dbałością o komfort i bezpieczeństwo każdej z odwiedzających nas osób.

Już teraz skontaktuj się z nami i wybierz najwygodniejszy dla siebie sposób umawiania wizyty oraz termin dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00,
  • mailowo: recepcja@unicardia.pl,
  • na Facebooku (napisz wiadomość prywatną na Messengerze!),
  • lub poprzez wygodny system umawiania wizyt online (przycisk u góry strony).

Masz pytania dotyczące wizyty u diabetologa? Chętnie na wszystkie odpowiemy!

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!