Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!

Chirurgia Onkologiczna

Chirurgia onkologiczna w Unimedica

Nowotwory są drugą najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce oraz większości krajów wysokorozwiniętych. Istnieje wiele rodzajów nowotworów, które atakują różne narządy i układy narządów w ciele człowieka. Najczęściej możemy spotkać się z ich podziałem na nowotwory łagodne oraz złośliwe. W każdym przypadku jednak istotne jest jak najszybsze wykrycie nowotworu oraz podjęcie leczenia. Im szybciej zostanie ono wdrożone, tym większa szansa na pełne wyzdrowienie. Jednym z częstych sposobów leczenia nowotworów jest ich chirurgiczne usunięcie. Tego rodzaju zabiegami zajmuje się chirurgia onkologiczna.

Czym zajmuje się chirurg onkolog?

Chirurgia onkologiczna to dział chirurgii ogólnej, który zajmuje się operacyjnym leczeniem nowotworów. Wśród najczęściej występujących z nich można wymienić m.in.:

  • nowotwory płuc,
  • nowotwory piersi i sutka,
  • nowotwory jelita grubego i żołądka,
  • nowotwór prostaty,
  • nowotwór trzustki,
  • nowotwór nerek
  • nowotwór szyjki macicy,
  • nowotwór mózgu,
  • białaczkę.

Chirurg onkolog to wysoko wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się opieką nad pacjentem onkologicznym – od momentu rozpoznania i postawienia diagnozy, przez cały proces leczenia nowotworu. Chirurg onkolog diagnozuje nowotwór i określa stadium jego rozwoju, a także pomaga dobrać najskuteczniejsze metody leczenia (jedną z nich może być operacyjne usunięcie nowotworu). W onkologii stosowana jest także często chemioterapia i radioterapia – dlatego leczenie u chirurga onkologa niejednokrotnie wymaga zaangażowania i współpracy także innych specjalistów.

Niełatwe zadania chirurga onkologa wymagają szczególnej empatii, znacznych umiejętności komunikacyjnych oraz indywidualnego, życzliwego podejścia do pacjenta. Dlatego w Unimedica zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, którzy prócz wiedzy i profesjonalizmu wykazują się także cierpliwością, zrozumieniem i troską o przyjazną atmosferę podczas wizyt i leczenia. Naszą misją jest udzielanie kompleksowego wsparcia każdemu z naszych pacjentów – dlatego chętnie i wyczerpująco odpowiadamy na wszystkie pytania oraz dbamy o intymność podczas wizyty.

Chirurgia onkologiczna – Kraków. Dlaczego Unimedica?

Chirurgia onkologiczna w Unimedica to gwarancja profesjonalizmu i najwyższej jakości usług medycznych, za którą przemawia nasze 15-letnie doświadczenie oraz tysiące zadowolonych pacjentów każdego roku. Naszym założeniem jest połączenie wiedzy merytorycznej z indywidualnym i empatycznym podejściem do każdego pacjenta.

Chirurg onkolog – Kraków – prywatnie i bez kolejek

Oczekiwanie w kolejkach do specjalistów na ogół przysparza dodatkowego stresu, a przy tym jest znaczną stratą czasu – zwłaszcza w przypadku leczenia onkologicznego, gdzie zwłoka może działać na niekorzyść pacjenta. Już teraz umów się u chirurga onkologa prywatnie – w krakowskim centrum medycznym Unimedica.

Umówienie wizyty jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Możesz zrobić to telefonicznie, pod numerem +12 626 08 08 lub +12 300 48 00. Możesz także wysłać maila na adres naszej recepcji: recepcja@unicardia.pl lub skorzystać z wygodnego systemu umawiania wizyt online. Możliwe jest także umówienie wizyty poprzez nasz profil na Facebooku – po prostu napisz do nas wiadomość prywatną.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!